מהו תכנון פיננסי

בריאות וכסף – אלה שני הנושאים העיקריים המטרידים את רוב בני האדם. יש לנו מספיק כסף או לא? איך נבטיח שיהיה מי שיסייע לנו במצב בריאותי קשה, חלילה? איך נבטיח שילדינו ייהנו מהכסף שחסכנו? וכיצד נשמור עליהם גם בעתיד הרחוק?

חשוב לדעת שיש דרך לפתור את אי הוודאות, וליהנות משקט נפשי ותחושת ביטחון פיננסי. תכנון פיננסי הוא הליך מובנה ומסודר, שעוזר לנו לדעת מה בדיוק מצבנו הכלכלי משלל היבטים – חסכונות, ירושות, חשבונות בבנק, תיק השקעות, ביטוחים ועוד – ולבנות אסטרטגיה מקיפה לשימור והגדלה של ההון שלנו או של ההון המשפחתי. זאת, בעזרת ניהול סיכונים מושכל.
תכנון פיננסי חכם בוחן את כל המוצרים הפנסיוניים והפיננסיים בשוק – ובוחר מהם את אלה המתאימים ביותר לצרכי הלקוח וליכולות שלו, תוך מקסום הרווח וצמצום העלויות. המתכנן הפיננסי המקצועי יודע להשביח את תיק הנכסים וההשקעות שלכם ולבחור את האפשרויות הטובות ביותר עבורכם, תוך שהוא מביא בחשבון את האופי שלכם כמשקיעים.

התוכנית הפיננסית שנבנית במיוחד עבורכם מסייעת ב"יישור קו" – כאשר הנכסים שלכם מנוהלים בידי כמה אנשי מקצוע שונים מגופים נפרדים, כמו למשל בנק וחברת השקעות, ואין תיאום ביניהם. ניהול אחיד של כל ההיבטים הפיננסיים בידי מומחים לדבר, הנעזרים בכלים ייעודיים רק להם, מאפשר השגת תוצאות טובות יותר עבורכם מדי יום ביומו – והגדלה ניכרת של ההון המצטבר שלכם, תוך פיזור אופטימלי של הנכסים.

התכנון הפיננסי גם עוזר לנו להיות רגועים ובטוחים יותר בנוגע לעתיד – שכן הוא כולל היערכות מקדימה לגיל הפרישה, כדי להגדיל ככל האפשר את רמת ההכנסה שלנו גם בשנים שבהן לא נעבוד. ניהול סיכונים חכם מקדים תרופה למכה, ומבטיח שגם במקרה של אירוע לא צפוי, יהיו לנו רזרבות כלכליות שיסייעו לנו להתמודד איתו.
ולבסוף, תכנון פיננסי הוא עניין הכרחי כאשר מדובר בהעברה בין דורית של העושר המשפחתי שהצטבר בעמל רב. כל צרכי המשפחה מובאים בחשבון, תוך התאמה לשינויים עתידיים ותכנון חכם של ירושה, חלוקת נכסים ועוד. כך, ההון המשפחתי נשמר ואף גדל משנה לשנה בעזרת ניהול מושכל של הנכסים, כך שכל אחד ואחד מהצאצאים ייהנה מחלקו בבוא הזמן.